Články

3.A přispívá na dobrou věc

26 / 3 / 2026
SMa

V pondělí se naše třída zapojila do dobročinné akce Dny dětské onkologie, kterou pořádá Nadační fond Krtek. Navštívili nás vybraní žáci, kteří nám projekt přiblížili a vysvětlili jeho smysl. Přispěli jsme do kasičky a za svůj příspěvek získali zlatou stužku jako symbol podpory onkologicky léčeným dětem v brněnské Dětské nemocnici. Ve středu následovala další akce, a to Charitativní běh, kterého se zástupci naší třídy spolu s rodiči také zúčastnili. Jsme rádi, že jsme se mohli do této smysluplné akce zapojit a alespoň malým dílem pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. 

Příběh jedné noci: Děti I. B objevovaly tajemství Velikonoc

25 / 3 / 2026
IFr

Naši školu navštívila paní katechetka z brněnské diecéze, která si pro děti připravila poutavý program s názvem Příběh jedné noci. Tento program byl zaměřen na téma vzkříšení Ježíše Krista a přiblížil dětem události Pašijového týdne.

Během setkání se děti postupně seznámily s jednotlivými dny tohoto významného období – od Květné neděle až po Velikonoční neděli. Paní katechetka vše vysvětlovala srozumitelnou a hravou formou, přizpůsobenou věku dětí, takže si mohly lépe představit a pochopit hlubší význam těchto událostí.

Vybíjená 5. tříd - okrskové kolo

25 / 3 / 2026
LM

V úterý 17.3. proběhlo okrskové kolo soutěže ve vybíjené, které pořádala naše škola.

Děvčata vybojovala krásné 2. místo. Chlapci po velkém boji nakonec skončili na pěkném 4. místě.

Tvoříme v I. B beránky pro dobrou věc

23 / 3 / 2026
IFr

Naše škola se letos s radostí zapojila do dobročinné akce Dny dětské onkologie, kterou pořádá Nadace Krtek. Tato iniciativa pomáhá dětem, které procházejí náročnou léčbou, a my jsme hrdí, že můžeme být její součástí.

Charitativní akce – Zlatá stužka

23 / 3 / 2026
KrKl

Naše škola se i letos zapojila do dobročinné akce Dny dětské onkologie ve spolupráci s Nadačním fondem Krtek.
Dnes vybraní žáci navštívili jednotlivé třídy, kde informovali své spolužáky o projektu a vybírali příspěvky do kasiček. Všem, kteří se zapojili, moc děkujeme!
Kasičky budou po celý týden umístěny na vrátnicích budov Komenského a Benešova, kde je stále možné přispět.
Celý projekt vyvrcholí charitativním během ve středu 25. března, na který srdečně zveme žáky i rodiče.

Děkujeme, že pomáháte spolu s námi.


 

Velikonoce IV.A v SVČ Bystrouška

22 / 3 / 2026
MJa

V rámci předvelikonočního období jsme se s dětmi vydali do SVČ Bystrouška, kde pro nás byl připraven pestrý program zaměřený na velikonoční tradice a zvyky.
Hned na začátku jsme si společně povídali o tom, co Velikonoce znamenají a jaké tradice se s nimi pojí. Děti se dozvěděly zajímavosti o lidových zvycích a symbolech jara.