Velikonoční slepička- 3.odd.
Blíží se Velikonoce - největší svátek jara. Společně tvoříme na téma s tím spojené. Ve fotogalerii uvidíte naši práci🙂
Blíží se Velikonoce - největší svátek jara. Společně tvoříme na téma s tím spojené. Ve fotogalerii uvidíte naši práci🙂
V pondělí se naše třída zapojila do dobročinné akce Dny dětské onkologie, kterou pořádá Nadační fond Krtek. Navštívili nás vybraní žáci, kteří nám projekt přiblížili a vysvětlili jeho smysl. Přispěli jsme do kasičky a za svůj příspěvek získali zlatou stužku jako symbol podpory onkologicky léčeným dětem v brněnské Dětské nemocnici. Ve středu následovala další akce, a to Charitativní běh, kterého se zástupci naší třídy spolu s rodiči také zúčastnili. Jsme rádi, že jsme se mohli do této smysluplné akce zapojit a alespoň malým dílem pomoci těm, kteří to opravdu potřebují.
Naši školu navštívila paní katechetka z brněnské diecéze, která si pro děti připravila poutavý program s názvem Příběh jedné noci. Tento program byl zaměřen na téma vzkříšení Ježíše Krista a přiblížil dětem události Pašijového týdne.
Během setkání se děti postupně seznámily s jednotlivými dny tohoto významného období – od Květné neděle až po Velikonoční neděli. Paní katechetka vše vysvětlovala srozumitelnou a hravou formou, přizpůsobenou věku dětí, takže si mohly lépe představit a pochopit hlubší význam těchto událostí.
V úterý 17.3. proběhlo okrskové kolo soutěže ve vybíjené, které pořádala naše škola.
Děvčata vybojovala krásné 2. místo. Chlapci po velkém boji nakonec skončili na pěkném 4. místě.
Příprava kuřecího závitku s bazalkovo-česnekovou náplní, aneb jeden z běžných dnů v naší školní kuchyni.
Pro inspiraci připojujeme recept a několik fotografií z přípravy tohoto pokrmu.
Suroviny:
Naše škola se letos s radostí zapojila do dobročinné akce Dny dětské onkologie, kterou pořádá Nadace Krtek. Tato iniciativa pomáhá dětem, které procházejí náročnou léčbou, a my jsme hrdí, že můžeme být její součástí.
Naše škola se i letos zapojila do dobročinné akce Dny dětské onkologie ve spolupráci s Nadačním fondem Krtek.
Dnes vybraní žáci navštívili jednotlivé třídy, kde informovali své spolužáky o projektu a vybírali příspěvky do kasiček. Všem, kteří se zapojili, moc děkujeme!
Kasičky budou po celý týden umístěny na vrátnicích budov Komenského a Benešova, kde je stále možné přispět.
Celý projekt vyvrcholí charitativním během ve středu 25. března, na který srdečně zveme žáky i rodiče.
Děkujeme, že pomáháte spolu s námi.
Dobrý den,
z organizačních důvodů došlo dne 24.3. ke změně jídelníčku.
Děkujeme za pochopení,
vedoucí školní jídelny
V rámci předvelikonočního období jsme se s dětmi vydali do SVČ Bystrouška, kde pro nás byl připraven pestrý program zaměřený na velikonoční tradice a zvyky.
Hned na začátku jsme si společně povídali o tom, co Velikonoce znamenají a jaké tradice se s nimi pojí. Děti se dozvěděly zajímavosti o lidových zvycích a symbolech jara.
© 2020 – 2026 Základní škola Modřice | Prohlášení o přístupnosti